تبلیغات
...شما که غریبه نیستید...
...شما که غریبه نیستید...
همیشه گفته م مشهد بد نمی گذره. امام رضا انقدر قشنگ بلده پذیرایی کنه  که جز شرمندگی چیزی واسه آدم نمی مونه. همه چی عالی بود. من بودم و خاله کوچیکه  و خاله بزرگه و مامان و مامان بزرگ! قصد اصلی بردن مامان بزرگ به مشهد بود چون خیلی وقت بود نرفته بود و خیلی بی قراری می کرد. اما از اونجایی که بردن و آوردن مامان بزرگ خیلی طول می کشید و خسته کننده بود ما فقط به زیارت می رسیدیم. اصلا گردش یا خرید یا هیچ جا دیگه جز حرم نرفتیم. ولی دیگه خودتون می دونین دیگه! یه شب و یه ایوون طلا و یه صحن انقلاب و یه دنیا آرامش. جای همه خالی. بعضی ها یادم مونده بودن مخصوص دعا کردم. یا یکی مثه محیا بهم اس ام اس زد و حسابی یادش بودم :)  (محیا سلام :دی)  اونایی رم که به اسم یادم نبود یه دعای کلی کردم برای هرکی بهم التماس دعا گفته و هرکی که اگه می فهمید التماس دعا می گفت! دیگه من فقط پیغام رسون بودم. شماها برین دعا کنین امام رضا به پیغام چی نگاه نکنه. خود پیغام رو دریابه :)
امروز تنها برگشتم. اونا موندن. من اما هم دلم خیلی تنگ شده بود هم کلی کار داشتم. فکر کنین. همسری به خاطر من یه ساعت زودتر اومد خونه و بعد از یک ساعت رفت فرودگاه تا بره اهواز ماموریت! :(( یعنی ما بعد 4 روز فقط یک ساعت دیدیم همدیگه رو :(
عکس هم خیلی ننداختم. آخه تا من این دوربین رو برمی داشتم خاله بزرگه می گفت: باز تو کتاب دعات رو برداشتی؟ :| خلاصه کاری ندارم نشون بدم.
بگذریم. دیدم تو کامنت ها باز اومدین گفتین از کلاس عکاسی بگو! :| من دیگه یه بار می گم و بعد اگه باز بپرسین حتما حتما خودم رو دار می زنم :|
خوب من از فرهنگسرای ارسباران شروع کردم. با نرخ 40 تومن! یه اتاق بود با یه وایت برد با خانوم هادیان! هیچ امکاناتی نداشتیم. همه چیز تئوری بود. ما می رفتیم تئوری ها رو تمرین می کردیم جلسه بعد عکس می آوردیم تحلیل می کردیم. ولی باور می کنین من چقدر از این زن درس یاد گرفتم؟! چون بهمون تمرین هدفمند می داد. یه روزم بردمون کاخ سعد اباد عکاسی . یادتونه که؟! این از ارسباران. بعد من رفتم دانشگاه سوره عکاسی پایه. یعنی از سر نو همونی رو که با خانوم هادیان گذرونده بودم مفصل تر تو سوره گذروندم. 130 تومن، 12 جلسه 3 ساعته. خوب م مزایا داشت هم معایب. برای مدتی عکاسی انالوگ کردیم و مراحل ظهور و چاپ رو تجربه کریم و از امکانات سوره استفاده کردیم. اما استادش انچنان خوب نبود. زیادی حرف می زد و خیلی هم از خودش مطمئن بود!! ولی به نظر من چندان سوادی نداشت! وقت کلاس رو حروم می کرد و چیزی انچنان یاد نمی داد.
و اما این کلاسی که الان می رم... یه آموزشگاه خصوصیه. حتما اسم مجله دوربین عکاسی و مجله عکس رو شنیدید. این دوتا هردوشون مال همین آموزشگاهن. مدرسش استاد فرشید پرتو ، لیسانس عکاسی از آمریکا و مدرس دانشگاهه. حتی 5 دقیقه از وقتت رو تلف نمی کنه و واقعـــــــــــــــــــــــا بلده کارشو! من دارم دوره نور پردازی رو می رم. این که تموم بشه می رم نورپردازی پرتره. بعضی هام می رن نورپردازی تبلیغاتی.  بسته به اینکه چی بخواین.
خوب...از بین این سه تا به نظرم این آخریه خیلی بهتره. هرچند که هزینه ش تقریبا یک و نیم برابر سوره س!!! به آدم فشار می یاد خیلی ولی به نظرم آینده داره. راسش من فکر می کنم برای کسی که هنوز هیچی بلد نیست بهترین کلاس عکاسی پایه ست. یا عکاسی مبتدی. اونجا درباره ی نور، دیافراگم، سرعت، ایزو و کادربندی صحبت می شه. فوتو شاپ هم از اول لازم نیست. یه سی دی آموزشی بگیرین یکم یه چیزایی یاد بگیرین تا بعد اگر به طور حرفه ای خواستین عکاسی کنین برین کلاس درست و درمون. سی دی های شرکت پرند عالی ان.
درباره ی دوربین...خوب اول باید ببینین برای چه مصرفی دوربین می خواین. دوربین خونگی می خواین که مسافرت ببرین و تو جیبتون جا شه، یا دوربین حرفه ای می خواین که لنز براش بخرین و عکس مشتی باش بندازین! به دوربینی که لنز بخوره می گن اس ال آر. و دوم باید به بودجه هم نگاه کنین.
ببینین...دوربینای اس ال آر عالیه. عکساش واقعا ماهن. از لحاظ ژست هم کاملا آدم رو ارضا می کنن!! ولی خوب گنده ن! سنگینن! بد بارن! تو چشم ان! رو می خواد دست گرفتنشون! هرجایی هم نمی شه بردشون! نظر منو می خواین ؟ برای یه مصرف خونگی با کیفیت عالی جی 11 کنون بخرین!! ماهه! هم بزرگ نیست هم کیفیتش ماهه! اطلاعات می خواین برین سایت نور نگار. قیمت و مشخصات داره کلی. گیر هم ندین به رزولوشن! به خدا اونقدرها مهم نیست!! شاید یه بار حال داشتم یه پست تپل درباره معیارهای انتخاب دوربین نوشتم. البته من متخصص نیستم. تجربی می گم.
از این به بعد هم یه بخشی به وبلاگ اضافه می کنم و یه سری اصول اولیه و مفید عکاسی رو براتون می گم. البته اگه دوست داشته باشین. خبرم کنین :)

Auto Forwarding .......