تبلیغات
...شما که غریبه نیستید...
...شما که غریبه نیستید...
دیروز که از دندون پزشکی اومدم (!) یه راست رفتم خونه ی مامان تا نازم رو بکشه! بعدالظهر که شد مامان رفت یکم استراحت کنه و منم مثلا رفتم بخوابم. ولی مگه این درد دندون گذاشت؟؟ شوخی نیست که! دندون کشیده م! هیچی منم از جام پاشدم سیخ نشستم جلوی تی وی! همون موقع برنامه ی بهونه شروع شد. از این برنامه خوشم میاد. گرچه سرتا ته ش تبلیغه ولی واقعا چیرایی که یاد می ده آسون و خوشمزه ن. از این سامان گلریز هم خوشم میاد یه جورایی :) منو یاد جوونی هام و اون اولا می ندازه که تو تلویزون ترکونده بود! خلاصه...دیدم داره کیک کارامل طبقه ای یاد می ده. مواد لازمش رو که گفت دیدم خیلی آسون و دم دسته. برنامه ش رو ضبط کردم و با خودم عهد کردم درستش کنم.
امروز  همسری پیشنهاد داد چند تا سیخ کباب بگیریم و بریم پیش پدرش اینا. منم زود گفتم پس منم یه دسر خوشمزه درست می کنم اینه که الان اومدم پز بدم و دستورشو بذارم که شماهام درست کنین و حالشو ببرین.
اینو بگم البته که شامان گلریز کاراملی درست کرد و من شکلاتی . چون گرچه من و مادر شوهرم عاشق کاراملیم اما بقیه اعضای خانواده از کارامل استقبال نمی کنن. و از اونجایی که تو خونه همسری اینا پدر سالاریه من خیلی واسم مهم بود که پدر خوششون بیاد!
بریم ادامه ی مطلب؟؟

مواد لازم:
بیسکویت کم شیرین(پتی بور).......................4 بسته
شیر شکلات دنت (یا شیر کارامل)......................1 لیتر
شکر........................................2 قاشق غذاخوری
آرد...................................1 قاشق غذاخوری سرپر
زرده تخم مرغ ...........................................3 عدد
وانیل....................................نصف قاشق چایخوری


feu4fdx3bqnq33v6gj5.jpg
خوب!! 5 تا بسته دنت می شه یه لیتر. مقدار پتی بور  ها هم بسته به میل خودتونه. من خیلی کمتر مصرف کردم.

دنت ها رو باز کنین و بریزین تو یه قابلمه. زیرش رو روشن کنین و بذارینش رو یه حرارت ملایم. یه قاشق سر پر آردتون رو بهش اضافه کنین و تا هنوز شیر داغ نشده خوب همش بزنین تا گوله نشه.

i5zoru71k2qjnuh5q5.jpg
سه تا زرده تون رو با دو تا قاشق شکرتون بزنین تا تغییر رنگ بده و یکم کرم شه. تا هنوز شیر داغ داغ نیست بریزین توش و وانیل رو هم اضافه کنین. بعد زیر قابلمه رو زیاد کنین و دست از هم زدن نکشید! جوش که اومد و چندتا قل درست حسابی زد احساس می کنین که داره مایع تون غلیظ می شه. حالا وقتشه که گاز رو خاموش کنین.

حواستون باشه مایعتون خیلی غلیظ نشه. چون اونوقت بیشکوییت ها توش خیس نمی خورن.

اگر قالب کمربندی دارین که هیچ. اگر ندارین هم مهم نیست. تو یه ظرف قیرکس بیسکوییت ها رو بچینین تا دیگه نخواین شیرینی رو از توش برگردونین.

لایه لایه بیسکوییت ها رو بچینین کف ظرف و روش رو از مایعتون (تا داغه) بریزین. دوباره روی اون لایه ی نازک مایع شکلاتی تون بیسکوییت بچینین و دو دوباره مایع و این کارو انقدر تکرار کنین که ظرفتون پر شه و لایه آخر رو مایع که ریختین می تونین یکمی از پتی بورها رو خورد کنین و بریزین روش. مثل شیرینی ناپلئونی می شه. البته من اینکارو نکردم. اما سامان جون کرد

حالا م یتونین بشینین با خیال راحت کف قابلمه رو انگشت بکشین و کیف کنین ظرفتون رو هم بذارین از دما بیوفته و بعد بذارینش تو یخچال و تا سه ساعت سراغش نرین. بعد از سه ساعت می تونین درش بیارین و اگر تو قالب کمربندیه، دور قالب رو باز کنین. اگرم تو ظرف پیرکسه و روش رو خورده بیسکوییت نریختین، یا خلال پسته یا این دونه رنگی ها یا هرچیز دیگه ای تزئین کنین.

نوش جون!

(این عکس شیرینی سامان جونه! عکس مال خودرمو بعدا که تزئینش کردم می ذارم!)

پ.ن: خواهرم همین دسر رو درست می کنه با این تفاوت که تو بعضی از لایه هاش موز و کمپوت آناناس هم می ذاره که فوق العاده ش می کنه! منم دفع بعد اگر درست کنم حتما این کارو می کنم.

Auto Forwarding .......